Олимпийският шампион Александър Зверев (Германия) отпадна във втория кръг на

...

Александър Зверев отпадна във втория кръг на турнира в Ротердам

Олимпийският първенец Александър Зверев (Германия) отпадна във втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд 2 милиона евро.

Поставеният под номер 8 Зверев загуби от представителя на домакините Талон Грийкспоор с 6:4, 3:6, 4:6 след съвсем два часа игра.

Грийкспоор пласира 12 аса и осъществя поврат, като в решаващия трети сет при 1:2 гейма той съумя да избави три благоприятни условия за пробив на противника, след което осъществя основния брейк в седмия гейм, с цел да победи.

25-годишният немец се пробва да възвърне формата си, откакто пропусна половината от предходния сезон поради тежка травма и интервенция на глезена. Той има единствено три победи в осем публични мача във всички шампионати след завръщането си на корта при започване на 2023 година.