Олимпик () постигна четвърта поредна победа в първенството, след като

...

Четвърта поредна победа за Марсилия

Олимпик () реализира четвърта поредна победа в шампионата, откакто завоюва с 3:1 семейството си на. С тази победа марсилци, които са и с мач по-малко, събраха 21 точки и към този момент са трети, като изостават единствено на три точки от водача.

Домакините имаха превъзходство през по-голямата част от мача и още във 2-ата минута стигнаха до преднина, откакто се възползва от подаване на. В идващите минути Марсилия пропусна да усили задатъка си. На два пъти с пропуски се отличиха Микаел Кюсенс и Дарио Бенедети.

Натискът на Марсилия продължи и последваха нови благоприятни условия, разкрили се пред, Бенедети и Товен. В 32-ата минута направи следващия пропуск, само че секунди по-късно Кюсанс изведе Пайе, който нахлу от дясно и вкара за 2:0.

L'OM se révolte face à Nantes
— La Marseillaise (@lamarsweb)
След почивката картината не се промени и в 59-ата минута беше отсъдена дузпа. от Нант игра с ръка, а Бенедето от 11-те метра направи 3:0. Бенедето пропусна още една опция 10 минути по-късно, а " канарчетата понижиха посредством.

Лига 1 12 кръг, събота 28 ноември  Марсилия 3:1краен резулат  Нант