Олимпик Марсилия постигна ценна победа с 2:1 над Ница в

...

Марсилия остава в битката за ШЛ с обрат над Ница

Олимпик Марсилия реализира скъпа победа с 2:1 над Ница в семейството си на " Велодром " от 36-ия кръг в Лига 1. Така възпитаниците на Руди Гарсия прибарива нови три точки в актива си и остават компактно зад Лион и Монако в борбата за топ 3 и присъединяване в Шампионската лига следващата година. Те са на 2 точки зад " Хлапетата " и на 1 зад монегаските.

Марсилци трябваше да вършат цялостен поврат в мача, откакто Ница взе ранна преднина. Още в 5-ата минута Марио Балотели напредна отляво, мина на церемониал през отбраната на домакините и с мощен удар прати топката във вратата за 0:1.

Олимпик обаче бързо се съвзе и в 13-ата минута изравни. Димитри ПАйе центрира остро по земя, а Валер Жермен от близко засече топката за 1:1.

74' À peine rentré, N'Jie délivre une passe à @dimpayet17 qui n'a plus qu'à crucifier à bout portant Walter Benitez! L'OM mène 2-1! #OMOGCN 2-1 pic.twitter.com/ITpuykNQ15
— Olympique de Marseille (@OM_Officiel) May 6, 2018
В 72-ата минута домакините направиха и цялостен поврат. Клинтън Н'Жие напредна до аутлинията, увличайки няколко играчи на противника, след което върна към непокрития Пайе, който означи в опразнената врата за крайното 2:1.

Така Марсилия събра актив от 73 точки и за момента остава на 4-ото място в таблицата. Ница пък се намира на 7-ото място с 51 пункта, само че изпуснатите точки през днешния ден могат да имат огромно значение в борбата за присъединяване в Лига Европа.