Олимпиакос спечели директната битка за Цървена звезда за участие в

...

Дузпа в края изпрати Олимпиакос в Лига Европа въпреки героичните намеси на Борян

Олимпиакос завоюва директната борба за Цървена звезда за присъединяване в Лига Европа, откакто реализира домакинска победа с 1:0 в балканското дерби от последния кръг в Група " В " на Шампионската лига. Единственото попадение осъществя Юсеф Ел Араби от дузпа в 88-ата минута. През първата част и гостите имаха късмет да изпълнят 11-метров углавен удар, който обаче бе пропуснат от Томаане. През цялото време Олимапиакос търсеше успеха, само че пропуските на нападателите на домакините, както и чудесните намеси на Милан Борян съхраняваха равенството, което вършеше работа на Зведа. Грешка на Жандер в края докара до дузпата, с която Олимпиакос завоюва успеха и изпревари днешния си противник с една точка в крайното класиране.

Доминацията на домакините преди почивката бе осезаема, само че Милан Борян направи две страхотни спасявания след удари на Даниел Поденсе. Камара и Ел Араби пък стреляха неопределено от чудесни позиции. При цялото си преимущество Олимпиакос можеше да се окаже изоставащ в резултата, откакто Гилерме фаулира Марин в наказателното поле в 41-вата минута - дузпа за гостите. Томаане извърши, само че топката срещна гредата.

В 50-ата минута Поденсе пропусна следващата добра опция, откакто негов удар от границата наказателното поле профуча настрана от задачата. Няколко минути по-късно за следващ път Борян избави гостите, избивайки страховит удар на Гилерме от 25 метра. В 59-ата минута и гредата оказа помощ на Звезда след изстрел с глава на Ел Араби.

Борян за следващ път отхвърли Поденсе в 63-тата минута. Този път португалецът получи на далечната греда, освободи се добре от защитник на гостите и стреля, само че вездесъщият вратар на гостите още веднъж избави.

Решаващият миг бе в 86-ата минута, когато Жандер игра с ръка в наказателното поле на Цървена звезда. Ел Араби извърши по великолепен метод дузпата, с което донесе заслужената победа на Олимпиакос.

В добавеното време Гилерме пропусна следващия късмет за домакините.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Шампионска Лига 6 кръг, сряда 11 декември  Олимпиакос 1:0краен резулат  Цървена звезда