Олимпиакос се наложи след продължение със 101:93 (23:15, 21:22, 19:24,

...

Везенков и Олимпиакос се измъкнаха от ада след продължение

Олимпиакос се наложи след продължение със 101:93 (23:15, 21:22, 19:24, 23:25, 15:7) над АСВЕЛ Вильорбан в отсрочен мач от 10-ия кръг на Евролигата. Френският отбор се оказа най-неудобният противник на гостите от Пирея, от който предходната седмица инкасираха загуба вкъщи с 63:69.

Сега обаче „ червено-белите” съумяха да се измъкнат от пъкъла. Въпреки това гръцкият отбор остана на десета позиция с баланс 11-9, а АСВЕЛ заема 17-то място в таблицата с актив от 6 победи и 14 провали.

— Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)
Българският национал Александър Везенков се появи в игра при започване на втората част и за близо 22 минути на паркета записа в статистиката си 5 битки и 2 асистенции.

Олимпиакос стартира добре срещата като успяваше да диктува темпото, само че 5 минути преди почивката АСВЕЛ се добра до тъждество (28:28) след панер на Исмаел Бако, само че преследването продължи малко. Олимпиакос бързо си обезпечи задатък от 7 точки (44:37) и съумя да резервира ритъма си и в третата част.

Истинската драма настъпи в последната четвърт, когато АСВЕЛ се нуждаеше от по-малко от три минути, с цел да стопи пасива си и да излезе напред в резултата (67:66). Последва ново тъждество и игра на нерви, като минута преди края Везенков и компания си върнаха преднината, само че точна пукотевица от линията за наказателни удари на Кевариъс Хейс даде глътка въздух на домакините, само че за малко. Тройка на Костас Слукас прати мача в продължение, а в него надлъгването завоюва Олимпиакос.

Костас Слукас и Шакил МакКисик бяха над всички за Олимпиакос, реализирайки по 23 точки, Хасан Мартин вкара 15, а 12 наниза Арън Харисан.

За АСВЕЛ с 21 точки се регистрира Норис Коул.