Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, постигна втора победа

...

Везенков и Олимпиакос записаха втора победа във финалната серия в гръцкото първенство

Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, реализира втора победа в гръцкото баскетболно състезание за мъже. Тимът от Пирея надви като посетител на Панатинайкос със 78:72 (20:21, 12:25, 29:10, 17:16) и поведе с 2:0 триумфа, доближавайки се до купата в шампионата. Играе се до три победи от пет вероятни срещи.

Александър Везенков още веднъж бе на равнище за своя отбор и приключи измежду най-резултатните с 19 точки, 4 битки и 2 асистенции за 36 минути на терена. Коста Слукас способства за триумфа с 20 точки, 1 битки и 4 асистенции.

Домакините поведоха с 46:32 на почивката на дуела, само че след по-силна трета четвърт Олимпиакос обърна до 61:56 преди последните 10 минути, в които задържа задатъка си.
За Панатинайкос със 17 точки, 9 битки и 2 асистенции се регистрира Йоанис Папапетру.
Тимът на Олимпиакос ще е хазаин на идващия мач от финалната серия на 17 юни.
Източник: 18min.bg