Олимпиакос победи Промитеа с 93:65 точки в полуфинален мач за

...

Везенков бе най-резултатен в успех на Олимпиакос за Суперкупата

Олимпиакос победи Промитеа с 93:65 точки в полуфинален мач за Суперкупата на Гърция. Българският баскетболен национал Александър Везенков бе най-резултатен на паркета с 19 точки, 5 битки и 2 асистенции за 21:51 минути игра.

Възпитаниците на Макис Ятрас съумяха да се опълчват на Сашо Везенков и компания единствено през първата. част. Именно тогава бяха най-резултатни отбелязвайки 19 точки. Баскетболистите от Пирея построиха двуцифрен задатък още преди почивката при резултат 38:27.

След паузата играчите на Георгиос Барцокас продължиха да натрупат преднина, с цел да се поздравят с триумфа справедливо.

: Sasha Vezenkov |
— Olympiacos B.C. (@olympiacosbc)

В другия полуфинал, игран по-рано, Панатинайкос се наложи над Колосос Родос със 72:67. Олимпиакос и и Панатинайкос излизат в спор за оценката в неделя, 2 октомври от 21:00 часа, а преди този момент, от 17:00 часа Промитеа и Колосос Родос ще играят за третото място.