Олимпиакос (Пирея) и Александър Везенков продължават борбата за място в

...

Олимпиакос и Везенков повалиха ЦСКА

Олимпиакос (Пирея) и Александър Везенков не престават битката за място в плейофите в Евролигата, като за задачата повалиха първенците в шампионата от ЦСКА (Москва). “Червено-белите” ликуваха вкъщи след безапелационен успех със 72:59 (20:15, 13:19, 21:4, 18:21), който им доенсе десета победа от началото на сезона.

Ключова и на процедура решаваща за успеха на Олимпиакос бе третата четвърт, в която домакините позволиха едвам 4 точки в коша си, откъсвайки се напред с удобна преднина, откакто изоставаха с точка на почивката.

Везенков игра 12 минути, за които вкара 2 точки, овладя 1 битка, направи 1 неточност и добави 1 персонално нарушаване на сметката си. Костас Папаниколау с 19 бе над всички за гърците, Огъстин Рубит добави 13, до момента в който за ЦСКА Майк Джеймс изигра мощен мач с 20 точки, само че също по този начин сгреши 6 пъти.