Оле Гунар Солскяер дебютира начело на Манчестър Юнайтед с разгромна

...

Блестящ дебют на Солскяер начело на Манчестър Юнайтед

Оле Гунар Солскяер дебютира отпред на Манчестър Юнайтед с разгромна победа с 5:1 над Кардиф като посетител. Двубоят бе от 18-ия кръг на Висшата лига.

Два гола за триумфа на " алените дяволи " вкара Джеси Лингард, а по един път се разписаха Маркъс Рашфорд, Андер Ерера и Антони Марсиал. За уелския отбор прецизен бе Виктор Камараса.

За последно Юнайтед вкара пет гол в Премиърлийг през май 2013, когато бе воден от Сър Алекс Фъргюсън.

Снимка 396963
Източник:

Срещата стартира чудесно за гостите и още в 3-ата минута Маркъс Рашфорд се разписа след осъществяване на свободен удар.

В 29-ата минута В 29-ата минута Андер Ерера удвои след изстрел от 30-ина метра и рикошет в Кънингам, който не остави късмет на Етеридж да се намеси - 0:2.

В 38-ата минута Кардиф се върна в мача. Рашфорд овладя топката след осъществяване на тъч, само че асистентът на основния арбитър даде знак, че би трябвало да бъде отсъдена дузпа. Решението бе противоречиво, защото нападателят по-скоро игра с рамо. Виктор Камараса извърши доста добре 11-метровия углавен удар, намалявайки резултата.

В 42-ата минута Погба и Рашфорд разиграха доста добре, след което Марсиал приключи с удар в далечния ъгъл - 1:3.

Снимка 396961
Източник:

В 56-ата минута Лингард нахлу в наказателното поле и падна в опита си да мине сред Мирисън и Бамба. Майкъл Оливър отсъди доста противоречива дузпа. Лингард и Погба дискутираха кой да извърши, само че в последна сметка британският национал го направи, вкарвайки четвърти гол за Юнайтед.

В последната минута Погба изведе доста добре Лингард, който мина около Етеридж и означи втория си гол за крайното за 1:5.

С успеха Юнайтед се приближиха на осем точки от четвъртото място.

Оле Гунар Солскяер: Изобщо не се двоумих, когато от Манчестър Юнайтед ми се обадиха