Около 400 деца от 24 училища във Варна взеха участие

...

400 ученици взеха участие в турнир по плуване във Варна

Около 400 деца от 24 учебни заведения във Варна взеха присъединяване в десетото издание на Общински училищен шампионат по плуване, който се организира в неделя (5 юни) на басейн „ Юлиян Русев “ в ПК “Приморски ”, оповестяват от Дирекция " Спорт ".за Moreto.net.

Както всяка година дисциплините за присъединяване бяха 50 м бруст, 50 м тил, 50 м бътерфлай, 50 м св. жанр и 5х50 м смесена щафета. На база самостоятелните резултати в дисциплините и щафетата се образува сложно класиране сред учебните заведения.

Състезанието се организира в 4 възрастови категории II-IV, VI-VII, VII-VIII и IX-XI клас за момчета и девойки, което разрешава всички искащи и плуващи възпитаници да вземат присъединяване в спортната демонстрация. Съгласно наредбата за присъединяване всяко учебно заведение можеше да взе участие с безграничен брой състезатели, само че всеки от тях има право да взе участие в до две самостоятелни дисциплини и смесена щафета в състав от три момчета и две девойки.

Състезанието се провежда по случай 1 юни, Ден на детето, от Дирекция " Спорт " при Община Варна, които осигуриха спортната база, съдийския състав и предметните награди (купи, медали, плувни шапки за спечелилите и др.) за всички над 90 призови места в шампионата.

При най-малките деца II-IV клас присъединяване взеха 112 възпитаници, а класирането е следното:

1. Шампиони СУ „ Гео Милев “ с 299 точки

2. СУ „ Найден Геров “ с 284 т.

3. СУЕО „ Ал. С. Пушкин “ с 275,5 т.

В комплексното съревнование за възрастова група V-VI клас:

1. Победители са учениците от ОУ „ П. Р. Славейков “ с 279 т.