Оклахома Сити Тъндър разгроми шампиона Голдън Стейт Уориърс със 128-95

...

Оклахома задълбочи кризата в Голдън Стейт

Оклахома Сити Тъндър разгроми първенеца Голдън Стейт Уориърс със 128-95 и задълбочи рецесията в най-силния тим в НБА в последните сезони.

Резултати от срещите в НБА, играни в сряда, 21 ноември

Пропадането на Голдън Стейт продължава

Гостите не престават да са без контузените Стеф Къри и Дреймънд Грийн. Те вкараха единствено 7 тройки от 29 опита. В последната четвърт домакините вкараха 36 точки против единствено 16 за противниците си.

Денис Шрьодер беше най-резултатен с 32 точки, въпреки че беше запаса при започване на мача. Пол Джордж добави 25 точки, а Стивън Адамс наниза 20 точки. Ръсел Уестбрук направи доста необикновен " трипъл-дабъл " с 11 точки, 11 битки и 13 асистенции.

Кевин Дюрант и Клей Томпсън вкараха по 27 точки за " войните " от Окланд.

Голдън Стейт изгубиха четвърти пореден мач за първи път от 2013 година. Това е първа такава поредност на Стив Кър като треньор на първенците. Те имат 12 победи и 7 загуби и са зад Оклахома по коефициент. Победителите имат 11 победи и 6 загуби.