Оклахома Сити спечели драматично срещу Минесота със 139:127 след продължение.

...

Оклахома и Минесота играха продължение след драма и кош със сирената

Оклахома Сити завоюва трагично против Минесота със 139:127 след продължение. Домакините започнаха добре и завоюваха първата четвърт с 30:27, само че гостите бяха безапелационни във втората и след 23:31 се отдръпнаха с преднина от 53:58. Третата част се трансформира както в най-резултатна, по този начин и най-оспорвана сред двата отбора, които бяха разграничени едвам от две точки - 41:39 в интерес на Оклахома (94:97).

Минесота предвкусваше успеха, като водеше с 2 точки в края на постоянното време, само че панер на Денис Шрьодер със сирената прати мача в продължение. В него домакините от Оклахома не оставиха късмет на своя съперник и взеха спомагателните минути с безапелационното 18:5 за крайното 139:127.

Крис Пол осъществя рекордните си за сезона 30 точки и добави 7 асистенции за триумфа на Оклахома, а Стивън Адамс завоюва седем битки. За Минесота Джеф Тийг направи доста мощен мач със своите 32 точки и 9 асистенции.