ОКЛАХОМА СИТИ (АП) — Шай Гилджъс-Александър отбеляза 36 точки и

...

Гилджъс-Александър отбеляза 36 като Тъндър, водещ Селтикс в топ лигата, за 5-та поредна победа

ОКЛАХОМА СИТИ (АП) — Шай Гилджъс-Александър означи 36 точки и Оклахома Сити Тъндър удържа водещия в НБА Бостън Селтикс 127- 123 във вторник вечерта за петата им поредна победа.

Джош Гиди имаше 23 точки, осем битки и шест асистенции, а Чет Холмгрен добави 14 точки, седем асистенции и четири блокади за Тъндър, който влезе в нощта с четвъртият най-хубав резултат в лигата.

Кристапс Порзингис означи 34 точки, а Джейсън Тейтъм имаше 30 за Селтикс, които завоюваха шест следващи победи и 11 от 12.

Оклахома Сити завоюва осем от девет. През този интервал Тъндър победиха два пъти защитаващия купата си Денвър, прекратиха поредицата от победи на Лос Анджелис Клипърс с девет победи, победиха Минесота – най-хубавият тим на Запад – с 23 победи и в този момент надминаха Селтикс.

Бостън водеше с 61-58 на полувремето зад 18 точки от Порзингис. Gilgeous-Alexander задържа Thunder със 17.

Тъндър започнаха мощно второто полувреме. Дълбоката тройка...