Огромно признание за Димитър Бербатов! Нападателят бе удостоен с приза

...

Хеттрикът на Бербатов срещу "Ливърпул" беше избран за №1 във Висшата лига

Огромно самопризнание за Димитър Бербатов! Нападателят бе почетен с наградата за най-велик хеттрик в историята на Висшата лига от началото на сегашния формат на британското футболно състезание, предава БТВ. Трите попадения на българина с екипа на " Манчестър Юнайтед " във вратата на " Ливърпул " на 19 септември 2010 година бяха определени за номер 1 в анкетата на британския " Дейли Мейл ".

" Червените дяволи " завоюваха най-голямото британско дерби на през септември 2010-а с 3:2, точно с 3-те гола на Бербатов.

В рамките на една седмица " Дейли Мейл " публикуваше на страниците си лист с 50-те най-паметни хеттрика в 26-годишната история на Висшата лига.

Последната част от поредицата бе за топ 10, а трите ювелирни попадения на Бербатов еднолично оглавиха влиятелната ранглиста.

Изданието отбрани избора си със следните думи: " Брилянтна техника, късна драма, яростен конфликт, историческо достижение. Главният провинен за всичко това е един футболист. "

Въпросната среща стартира с брилянтен гол с глава на българина в 42-ата минута. В 59-ата Бербатов удвои задатъка на " алените дяволи " със страхотна задна ножица.

" Ливърпул " върнаха едно попадение с гол от дузпа на Стивън Джерард, а по-късно мърсисайдци изравниха след тъкмо изпълнен директен свободен удар от капитана на отбора.

Драмата стигна своя връх в 84-тата минута, когато Бербатов се извиси над всички, с цел да оформи крайното 3:2.

В класацията след българина се подреждат хеттрикът на Нванкво Кану за " Арсенал " против " Челси " и трите шеметни гола на Садио Мане с екипа на " Саутхемптън " против " Астън Вила ". В този конфликт сенегалският национал означи победните попадения в границите на единствено 2 минути и 56 секунди.

В челната петица са още головете на Роби Фаулър за " Ливърпул " при триумфа с 3:0 над " Арсенал " и хеттрикът на Луис Суарес още веднъж за мърсисайдци против " Норич " при успеха с 5:1.

Източник: cross.bg