Огромен залог и невероятно шоу. При 6-2 7-6(5) 4-6 2-3

...

Медведев към съдията: Думата „моля“ не е достатъчна, те са идиоти

Огромен залог и необикновено шоу. При 6-2 7-6(5) 4-6 2-3 Медведев тъкмо бе изгубил близо 10-минутен сервис гейм с шест избавени брейкбола и още веднъж изоставаше с пробив в четвъртата част.

Изключителният тенис, който двамата предлагаха постоянно водеше до въодушевени реакции от трибуните сред точките и постоянно възгласите не спираха даже, когато двамата се подготвяха да извършват начален удар.

След разочарованието от позволения брейк, международният №2 изпусна нервите си и изрази възмущението си от държанието на публиката към съдията, като го подкани да си свърши работата и да успокои феновете, с цел да могат тенисистите да сервират при тишина:

„Можеш ли да поемеш надзор, апелирам? Малко „моля“ не е задоволително. Поеми надзор. Финал от шампионат от Големия шлем е. Те са идиоти. С идиотите „моля“ не прави работа.“

По-рано през мача, откакто тъкмо бе изгубил третия сет, Даниил също не спести думи по адрес на почитателите, които шумят сред началните удари:

„Мозъците им са празни, несъмнено имат доста неприятни животи,“ сподели той:

В началото на петия сет реферът Джон Блом предизвести почитателите публично:

„Дами и господа, споделих ви да не вършиме това. Ако викате сред първи и втори сервис, защитата ще ви изгони.“