Огромен скандал разтърси футболния свят след снощната световна квалификация между

...

Скандал! Поругаха минута мълчание за жертви на тероризма (СНИМКИ + ВИДЕО)

Огромен скандал раздруса футболния свят след снощната международна подготовка сред Саудитска Арабия и Австралия (2:3) в Аделаида.  Домакините оповестиха минута безмълвие в памет на жертвите на терористичните атентати в Лондон и Манчестър в последните дни, само че съперникът им не се причисли.

В обществените мрежи стартира словесна война, а саудитите бяха жестоко обиждани и сравнявани с терористи.

Говорител на локалната футболна асоциация изясни, че гостите са отказали да вземат участие в проявата на респект още преди началото на срещата, защото сходни дейности не кореспондират с техните разбирания и вяра. Саудитите допълниха, че респект за умрял човек се отдава с молитва или подаяние, а не с минута безмълвие.

По-паметливите обаче отвърнаха в обществените мрежи с миг преди началото на приятелския мач сред Барселона и Ал Ахли през 2016 година в Доха, когато тимът от Саудитска Арабия също се подреди в центъра на терена за минута безмълвие дружно с Барса в памет на жетвите от самолетната злополука с бразилския Шапекоензе (виж най-долу).

Източник: blitz.bg