ОФК "Локомтив" /Мездра/ пропусна златна възможност и отстъпи на „Огоста“

...

Футболистите на ОФК „Локомтив /Мездра/ отстъпиха на „Огоста“ /Хайредин/

ОФК "Локомтив " /Мездра/ пропусна златна опция и отстъпи на „ Огоста “ /Хайредин/ на регионалния край за купата на Аматьорската футболна лига с 2:0. Наставникът на „ червено-черните “ Христо Коилов заложи на повече юношеско наличие и остави част от титулярния си състав да почива за срещата против “Академик “ – Свищов в неделя.
Още с втората офанзива домакините от „ Огоста “ поведоха в резултата посредством Теодор Валериев. В 3-ата минута нападателят остана над всички след центриране от статично състояние и отклони топката с глава зад вратаря на локомотивци Боян Данов.
Мездренчани бързо се върнаха в срещата, само че пропуски на Браиан Стоянов и Румен Рангелов не съумяха да доведат резултата до тъждество.
Коилов бе заставен да извърши промяна още в 18-ата минута на срещата, откакто грубата игра на хайрединци докара до травма на Алексзандър Петров, на негово място влезе юношата Борислав Йонов.
Въпреки игровото преимущество в центъра на терена, „ железничарите “ позволиха още едно попадение във вратата си, този път дело на Пламен Първанов. В 26-ата минута Първанов бе изведен самичък зад защитната линия на локомотивци. Стрелецът преодоля излезлия в предни позиции Данов и насочи топката в опразнената от стража на мездренчани врата за 2:0.
До края на първото полувреме отборът на „ Огоста “ се беше прибрал компактно в половината си, непозволявайки офанзивите на мездренчани да завършат с тъкмо попадение.
Втората част на срещата стартира с забележим превес на гостите. На няколко пъти на косъм от отбелязване на гол бяха Марио Иванов, Браиан Стоянов и Румен Рангелов. Добро усещане направи младокът Иван Велчев, през който минаваха множеството офанзиви на мездренчани.
До последният съдийски сигнал по този начин и не се стигна до гол в актива на "Локомтив " /Мездра/.
За състава на „ червено-черните играха: Боян Данов, Димитър Димитров (60‘ – Христо Пазийски), Мирослав Божинов, Николай Михайлов, Алекзандър Петров (18‘ – Борислав Йонов), Божидар Ватов (76‘ – Стефан Георгиев), Емил Диковски ( 48‘ - Веселин Янчев), Марио Иванов, Румен Рангелов и Браиан Стоянов.
Източник: bulnews.bg