ОФК Локомотив (Мездра) загуби като гост с 2:1 от добре

...

„Локомотив“ /Мездра/ с минимална загуба като гост от „Янтра“ /Полски Тръмбеш/

ОФК Локомотив (Мездра) загуби като посетител с 2:1 от добре представящия от началото на сезона дилетант в групата Янтра (Полски Тръмбеш) в среща от 12-ия кръг на шампионата в Северозападната Трета лига. Поражението е първо за мездренските „ железничари “ след серията от три следващи победи в шампионата - 1:0 над Етър II (Велико Търново), 0:4 над Локомотив 1927 в Дряново и 3:1 над Вихър (Славяново). Двубоя пропуснаха капитанът на „ червено-черните “ Браиан Стоянов, който е в чужбина, и плеймейкърът на тима Светослав Валериев заради висока температура.
Домакините поведоха в резултата в 34-ата мин. посредством Любомир Генчев, който е наследник на някогашния национал на България и ръководител на Зоналния съвет на БФС - Велико Търново Бончо Генчев.
В средата на първото полувреме основният рефер Милен Въжарски не отсъди очевидна дузпа за гостите за игра с ръка в наказателното поле на неприятелски играч.
11 минути след почивката Тихомир Антонов повиши на 2:0, а крайното 2:1 оформи голмайсторът на локомотивци Лионел Матадос в 85-ата мин. от директен свободен удар - негов седми гол от началото на акцията.
Локо (Мездра) игра в състав: Кристиян Дяков, Мартин Михайлов, Генади Петров, Васислав Димитров, Гроздан Илиев, Николай Ковачев, Давид Стоянов, Методи Янков (80 мин. Мохамед Ал-Кармази), Лионел Матадос, Валдемар Стоянов (кап.) и Милен Василев.
В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Етър ВТ II (Велико Търново) - Ботев II (Враца) 0:1, Севлиево - Партизан (Червен бряг) 2:2, ОФК Трявна - Левски 2020 (Лом) 0:3, Вихър (Славяново) - Пещера (Галата) 4:1, ОФК Спартак (Плевен) - ОФК Павликени 0:0, ОФК Бдин 1923 (Видин) - Първа атомна (Козлодуй) 2:2, ОФК Левски 2007 (Левски) - Академик (Свищов) 0:1 и Локомотив 1927 (Дряново) - Дреновец 4:2.
Начело в класирането, 5 кръга преди края на есенния полусезон, са четири тима с идентичен брой точки - по 27: Севлиево, Ботев II (Враца), Левски 2020 (Лом) и Вихър (Славяново). Челната шестица допълват ОФК Спартак (Плевен) с 25 т. и Янтра (Полски Тръмбеш) с 21 т.
ОФК Локомотив (Мездра) е на десета позиция с 14 точки и голова разлика 14:12 - актив, насъбран след 4 победи, 2 равенства и 5 загуби.
В идващия кръг Локо (Мездра) приема последния - ОФК Бдин (Видин). Двубоят е на 1 ноември, неделя, от 14:30 часа на градския стадион.

Източник: bulnews.bg