Оборище запази дистанцията от 4 точки спрямо Хебър след домакински

...

Оборище остава трети след победа над Ботев

Оборище резервира дистанцията от 4 точки по отношение на Хебър след домашен триумф с 2:0 над гостуващия Ботев(Ихтиман).

„ Войводите ” дръпнаха с 1:0 още след 1-та минута на дуела. Груба неточност на централния бранител на Ботев изведе Георги Стефанов на чиста позиция, който незабавно изпрати топката в мрежата на ихтиманци.

В 16-та минута гредата избави Ботев от втори гол, а малко преди този момент стражът на ихтиманци мазета с последни старания подъл удар от надалеч на Куманов.

Гостите също имаха своите положителни моменти до почивката. Най-напред Георги Георгиев излъга цялата защита на Оборище, само че най-после не съумя да преодолее Акалски, а малко преди края полувремето съдиите анулираха попадение на ихтиманци поради засада.

В 55-та минута панагюрци стигнаха до втори гол, дело на Николай Колев, който наказа групова неточност в защитата на гостите.

В идващите 20 минути Ботев имаше няколко шанса да се върна в мача, само че до гол във вратата на Оборище по този начин и не се стигна. Обратно, домакините също на собствен ред пропуснаха да създадат успеха си още по-изразителна.

Източник: marica.bg