Нюкясъл и Уест Хям завършиха 2:2 във втория за днес

...

Нюкясъл и Уест Хям взеха по точка в хубав мач

Нюкясъл и Уест Хям приключиха 2:2 във втория за през днешния ден мач в британската Висша лига. Гостите от Лондон на два пъти повеждаха, само че преднината им беше бързо заличавана. Все отново тази точка може окаже жизненоважна за тях в борбата им за оцеляване в първото равнище на британския футбол.

Намиращият се в суперформа Михаил Антонио изведе " чуковете " напред още в трета минута. Домакините обсадиха врата на съперника си и посредством парагваеца Мигел Алмирон изравниха в 17-ата минута.
 Снимка 486744
Източник:

Високото движение продължи и след почивката. Томас Соучек, който като Антонио продължава да бележи, направи резултата 1:2 в 65-ата минута. Само две минути по-късно атрактивният Джонджо Шелви възвърне равенството.

Докрая и двата отбора можеха да завоюват, само че справедливото 2:2 се резервира до последния съдийски сигнал на Крейг Поусън.

Така Нюкясъл заема 12-о мястос 43 точки, което дава успокоение на отбора в оставащите 5 часа. Уест Хям има 31 точки на 16-о място. Авансът пред 18-ия Астън Вила е четири точки, само че бирмингамци имат мач по-малко. Те ще играят по-късно с успокоения първенец Ливърпул.