Нюкасъл Юнайтед се върна на победния път във Висшата лига,

...

Нюкасъл вкара четири на Челси и се доближи до топ 4

Нюкасъл Юнайтед се върна на победния път във Висшата лига, откакто в мач от 13-ия кръг надигра с безапелационното 4:1 вкъщи състава на Челси.

На " Сейнт Джеймсис Парк " двамата отбора изиграха забавна първа част, в която Александър Исак даде задатък на " свраките " в 13-ата минута, възползвайки се от хитро подаване на Луис Майли, само че 10 по-късно Рахим Стърлинг възвърне равенството след прелестно осъществяване от директен свободен удар.

След почивката момчетата на Еди Хау нанесоха два бързи удара, като тъкмо след час игра Джамал Ласелс беше прецизен с глава за 2:1, а към 90 секунди по-късно Жоелинтон наказа груба неточност на Тиаго Силва, отмъквайки топката наоколо до наказателното поле и без проблеми осъществя за 3:1.

Проблемите на лондончани станаха още по-сериозни в 73-ата минута, когато Рийс Джеймс беше изпъден за втори жълт картон поради задържане против Антъни Гордън, който скоро по-късно оформи и крайното 4:1 с акуратен изстрел по земя.

С успеха Нюкасъл се изкачи до 6-ото място в подреждането с актив от 23 точки, до момента в който Челси към този момент остава на 10-ата позиция с 16 пункта.