Нюкасъл Юнайтед се класира за 1/4-финалите на турнира Карабао Къп

...

Нюкасъл се промъкна на 1/4-финалите в Карабао Къп с автогол

Нюкасъл Юнайтед се класира за 1/4-финалите на шампионата Карабао Къп след сложна победа с минималното 1:0 над Борнемут в един от дуелите, които опълчиха отбори от елита на Англия.

Единственото попадение падна в 67-ата минута и даже бе автогол на капитана на „ черешките “ Адам Смит. В съответната обстановка той скочи дружно с нападателя на домакините Калъм Уилсън и със съотборника си Крис Мефам, с който се сблъскаха, а Смит прати топката с глава в личната си врата.

Преди това, в 26-ата минута, не беше зачетено попадение точно на Уилсън поради засада, а минута преди края на постоянното време вратарят на „ свраките “ - Ник Поуп, направи значимо избавяне против Доминик Соланке, с което резервира задатъка на своя отбор.

По този метод Нюкасъл ще играе в идната фаза на конкуренцията. Сега за отбора на Еди Хау следва посещение на Лестър Сити в мач от Висшата лига, до момента в който Борнемут ще пътува до Лондон за конфликт с Челси в шампионата.