Нюкасъл стигна до обрат у дома срещу Борнемут в двубой

...

Нюкасъл обърна Борнемут

Нюкасъл стигна до поврат вкъщи против Борнемут в дуел от 12-ия кръг на Премиър лийг. Гостите откриха резултата в 14-ата минута, когато отдаденият чартърен от Ливърпул Хари Уилсън се разписа след корнер. " Свраките " се върнаха доста бързо в мача, като възвърнаха равенството три минути преди почивката, когато американското крило ДеАндре Йедлин се разписа с глава. Попадението беше ревизирано посредством ВАР заради подозрения за засада, само че инспекцията сподели, че американецът е бил в постоянна позиция. Само седем минути след подновяването на играта през второто полувреме цялостният поврат стана факт. Тогава се разписа Киърън Кларк с удар от близка отдалеченост, като това беше десетото му попадение за Нюкасъл и първо, което не е маркирано с глава. С триумфа Нюкасъл събра 15 точки и върви 11-и. В идващия кръг " свраките " играят като посетител с Астън Вила. Борнемут пък има 16 точки и е на седмата позиция.
КЛАСИРАНЕ
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА Премиър лийг 12 кръг, събота 9 ноември  Нюкасъл 2:1краен резулат  Борнемут