Нюкасъл продължава преследването на лидерите във Висшата лига Манчестър Сити

...

Нюкасъл смачка светците и продължава да гони лидерите във Висшата лига

Нюкасъл продължава преследването на водачите във Висшата лига Манчестър Сити и Арсенал. „ Свраките “ завоюваха с 4:1 при гостуването на Саутхемптън от 15-ия кръг на британското състезание.

Още в 10-ата минута се наложи Ник Поуп да се намесва и да отразява удар на Ромен Перо.

Калъм Уилсън насочи рисков удар в 25-ата минута, само че настрана от десния непряк дирек на вратата на Гавин Базуну.

Нюкасъл поведе в резултата в 35-ата минута, когато Мигел Алмирон направи отличен пробив, който бе приключен с обмислен удар, а топката влезе във вратата на Базуну.

Шест минути по-късно след центриране в наказателното поле на Саутхемптън Шон Лонгстаф засече топката, само че не съумя да я прати във вратата на Гавин Базуну.

Мохамед Елиунуси направи сериозен пропуск пред вратата на Нюкасъл в добавеното време на първата част, стреляйки в навън.

Джеймс Уорд-Праус стреля от директен свободен удар в 48-ата минута, само че Ник Поуп избави.

Нюкасъл удвои своята преднина в 58-ата минута, когато Джейкъб Мърфи асистира за попадението на Калъм Уилсън.

Пет минути по-късно Нюкасъл поведе с 3:0, когато Киърън Трипиър откри Джо Уилок, а той прати топката във вратата на Гавин Базуну.

Ник Поуп напряко впечатляващо избавяне в 88-ата минута, отразявайки удар с глава на Джо Арибо.

Саутхемптън понижи своя пасив в 89-ата минута, когато Салису асистира за попадението на Ромен Перо.

Нюкасъл осъществя четвърти гол във вратата на Саутхемптън в първата минута на добавеното време на дуела, когато Бруно Гимараеш с удар от отдалеченост прати топката в мрежата на вратата на Гавин Базуну.

Нюкасъл е на трето място в класирането с 27 точки, до момента в който Саутхемптън е осемнадесети с 12 точки.

В различен мач от кръга Кристъл Палас направи поврат от 0:1 до 2:1, с цел да завоюва гостуването си на Уест Хем.

Саид Бенрама изведе „ чуковете “ напред в резултата с гол в 20-ата минута.

Уилфред Заха изравни в 41-ата минута, а Майкъл Олисе донесе успеха за Кристъл Палас в четвъртата минута на добавеното време на дуела.
Източник: novsport.com