Нюкасъл излезе на трето място във временното класиране на Премиър

...

Нюкасъл излезе на трето място след четвъртата си поредна победа

Нюкасъл излезе на трето място във краткотрайното класиране на Премиър лийг, откакто разруши с 4:1 Саутхамптън като посетител и изпревари с точка Тотнъм, който по-късно през днешния ден играе против Ливърпул. Това бе четвърта поредна победа за " свраките ", които нямат загуба към този момент в девет следващи срещи. Мигел Алмирон откри преди почивката със седмия си гол в последните седем срещи, а през второто полувреме Нюкасъл осъществя още три попадения посредством Ууд, Уилок и Гимараеш. Перо осъществя почетния гол за " светците ", които остават в зоната на изпадащите.

Тио Уолкот стартира като титуляр за Саутхамптън, като това бе първи старт за някогашния британски национал във Висшата лига от " Боксинг дей " предходната година. Той размени Джо Арибо в офанзивата на " светците ". Бела-Кочап, Лариос и Мейтланд-Найлс също бяха част от титулярния състав на домакините. Еди Хау пък бе подхванал единствено една смяна от успеха с 4:0 над Астън Вила. Джейкъб Мърфи стартира вместо санкции поради насъбрани жълти картони Жоелинтон.

Двубоят бе много равносилен преди почивката. Намиращият се изключителна форма Мигел Алмирон даде преднина на " свраките " в 35-ата минута след страховит самостоятелен пробив. Секунди преди почивката Елионуси пропусна страхотна опция да изравни резултата, откакто от няколко метра не съумя да уцели вратата.

През второто полувреме отборът на Еди Хау изнесе лекция на Саутхамптън, макар че домакините започнаха доста мощно и Уолкот пропусна чудесна опция да изравни.

В 59-ата минута, при първата офанзива на гостите след почивката, Мърфи откри добре Ууд в наказателното поле, а нападателят стреля в далечния ъгъл за 0:2. Три минути по-късно Уилок постави точка на разногласието. Трипиър проби добре и центрира остро към нападателя, който останал самичък стреля около Базуну.

Минута преди края на постоянното време Перо върна един гол, откакто отстрани Дан Бърн и стреля отвън обсега на Поуп. В добавеното време Гимараеш оформи крайния резултат с удар от границата на наказателното поле.

Снимки: Imago