Няма забавяне в строителните работи по изграждане на третия лъч

...
Няма забавяне в строителните работи по изграждане на третия лъч
Коментари Харесай

Стоян Братоев: Третия лъч на метрото се строи в срок

Няма закъснение в строителните работи по създаване на третия лъч на метрото в София, заяви шефът на „ Метрополитен “ проф. Стоян Братоев пред БНР. Столицата стартира новото десетилетие с 12 км ново метро.
За една част от трасето дейностите са завършили даже по-рано от оповестения краен период - 5 октомври, декемврийските също са приключени в период, изясни той. „ И остават само тестванията в сектора от Красно село до „ Граф Игнатиев “, които започнаха ноември и тяхната дълготрайност е от порядъка на пет месеца и половина. “
Системите на „ Сименс “ за ръководство са шест, с три подсистеми – за ръководство, автоматика и сигурност. „ Трябва взаимно да работят влаковете със системите. Това сега се прави. От през вчерашния ден „ Сименс “ са още веднъж тук, на обекта, не престават тестванията, защото по празниците имаше прекъсване на работата от тяхна страна “, добави шефът на " Метрополитен ".
Ориентировъчно се обрисува тестванията да приключат през април.  
Три са основните станции, където се пресичат трите диаметъра на метрото.
„ В момента работим в две от тях. Едната станция – НДК II, на бул. „ Витоша “ и „ Патриарх Евтимий “, е съвсем приключена. Там остава единствено връзката – със остарялата НДК, по нея се работи сега. Другата връзка е на Орлов мост- с метростанцията на „ Климент Охридски “, също към този момент е приключена. “
Особеностите на третата линия са доста, отвън тежките чисто геоложки условия по построяването й, които са към този момент история, означи инж. Стоян Братоев.
„ Всички перони на третата линия са отделени от влаковете с транспарантни отваряеми порти, високи 1.60 м. По този начин пътниците нямат достъп до релсовите пътища. Това е една от ограниченията за повишение на сигурността. Решихме цялата трета линия по този начин да бъде оборудвана. “
От първите осем станции, на които се инсталират тези преносими порти, при пет тестванията са завършили, остава да бъдат извършени в другите три, посочи Братоев.
„ Другата специфичност е автоматиката за ръководство. Машинистът има по-ограничени функции с оглед да се избегне субективният фактор, само че в екстрена обстановка той може ръчно да поеме ръководството. Синхронизирано е придвижването на влаковете с отварянето на тези порти на перона, автоматически се отварят от влака, не от машиниста. “
В началото в пиковите часове влаковете по третия диаметър ще се движат в период от 5 минути. При по-интензивно натоварване може да се понижи на 4 мин. Автоматиката изисква минимално разстояние във времето от минута и половина, разясни Стоян Братоев. „ Ние нямаме в София такова натоварване на никое място, за минута и половина. “
4 минути е разчетният период за час пик и при стартирането на втория сектор - до Овча купел.
Предвижданията са по третата линия на метрото да се придвижват към 200 хиляди пасажери дневно. В първия деен сектор ще бъдат към 40-50 хиляди, с стартирането на сектора до „ Владимир Вазов “ се чака потокът да нарасне до към 90 хиляди, а от " Красно село " до " Овча купел " – до 130 хиляди. В крайния вид се предвижда пътникопотокът да доближи 200 хиляди души дневно.
 
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР