Няма кой да притесни норвежците от “Бодьо Глимт” на ст.

...

Жозе Моуриньо и “Рома” пак загубиха край Полярния кръг

Няма кой да тормози норвежците от “Бодьо Глимт” на ст. “Аспмюра” край Полярния кръг - те и този път победиха “Рома” в първи четвъртфинал на Лигата на конференциите, въпреки и единствено с 2:1 този път (в предходния провалянето бе с 1:6).

Също с 2:1 “Олимпик” (Марсилия) взе преднина над гръцкия ПАОК вкъщи, а “Лестър” и ПСВ “Айндховен” отиват към реванша с 0:0.

Шест гола паднаха пък в ранния мач от четвъртфиналите на третия шампионат на УЕФА сред “Фейенорд” и “Славия” (Прага).

Капитанът на “Рома” Лука Пелегрини даде преднина на отбора си две минути преди края на първото полувреме. Те можеха да вкарат в 37-ата минута посредством Тами Ейбрахам, само че въпреки и малко неуверен, вратарят Никита Хайкин улови топката.

Улрик Салтнес обаче изравни в 56-ата с дейното подпомагане на вратаря Руи Патрисио. Ударът беше изцяло вероятен за избавяне и в обсега на ръцете му, само че той изпусна топката зад голлинията. Минута преди края Хуго Ветлесен донесе триумфа на норвежкия първенец и очаквания за положителен излаз и във Вечния град на 14 април.
Първи четвъртфинали в Лигата на конференциите:
“Фейенорд” - “Славия” (Прага) 3:3

“Бодьо Глимт” (Норвегия) - “Рома” 2:1

“Лестър” - ПСВ “Айндховен” 0:0

“Олимпик” (Марсилия) - ПАОК (Солун) 2:1

Три равенства се получиха в първите четвъртфинали на Лига Европа, като единствената победа реализира португалският “Брага” с 1:0 над “Глазгоу Рейнджърс”.

Останалите мачове приключиха при резултат 1:1, а фокусът беше на стадион “Дойче Банк Парк” във Франкфурт, където останали с 10 души, джмакините удържаха натиска на “Барселона”.

Ансгар Кнауф даде преднина на “Айнтрахт” с доста красиво попадение в 48-ата минута, а в 66-ата Феран Торес изравни. 12 минути преди края втори жълт картон получи бразилският бранител Тута.