Няколко дни по-късно Борусия (Мьонхенгладбах) отново е начело в Бундеслигата

...

Борусия застигна лидера и ще зимува над Байерн

Няколко дни по-късно Борусия (Мьонхенгладбах) още веднъж е отпред в Бундеслигата с еднакъв брой точки с Република България (Лайпциг), само че с по-лоша голова разлика. “Жребците” оставиха в предишното последните две разочарования против Истанбул Башакшехир и Волфсбург, постигайки подобаващ домашен триумф с 2:0 над последния в класирането Падерборн 07.

През първата част Аласен Плеа на два пъти удари гредите на вратата на гостите, а Ларс Щиндъл пропусна самичък против вратаря.

Гладбах въпреки всичко стигна до попадението още в самото начало на втората част. Футболистите на Падерборн извършиха център, само че в границите на 13 секунди домакините им лишиха топката и вкараха посредством Плеа.

13 - @alassane_plea scored 13 seconds into the second half - therefore marking the quickest goal in the second half of a Bundesliga match since Hiroshi Kiyotake for Nürnberg in February 2014 (9 seconds). Lightning. #BMGSCP #Bundesliga pic.twitter.com/8JJXDfoC2w
— OptaFranz (@OptaFranz) December 18, 2019
В 67-ата Борусия реши всичко с втори гол, осъществен от Щиндъл след осъществяване на углавен удар.

В последния кръг в края на седмицата Гладбах гостува на върналия си самочувствието Херта (Берлин), до момента в който Лайпциг приема различен отбор във форма - Аугсбург.

С тази загуба в този момент към този момент е несъмнено, че Падерборн ще зимува в зоната на изпадащите, защото разликата с 16-ия е 5 точки. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 16 кръг, сряда 18 декември  Борусия Мьонхенгладбах 2:0краен резулат  Падерборн