Няколко български спринтьори участваха в 4-тата купа по спринт и

...

Български спринтьори стартираха в Ерзурум

Няколко български спринтьори участваха в 4-тата купа по спринт и щафетни бягания в Ерзурум, Турция на 14-15 юли, част от спортния календар на АБАФ (Асоциацията на балканските атлетически федерации). Юношата Слави Мутафов записа 10.77 (1.3) на 100 м, като се приближи компактно до персоналния си връх от 10.73, с цел да заеме 14-а позиция в общото класиране. Патрис Еге с 10.93 (-0.6) и Николай Тодоров с 10.94 (-0.6) са надлежно 17-и и 18-и.

Турчинът от ямайски генезис Джак Али Харвей победи с 10.01 (-0.9) и излезе на 4-о място в европейска класация за сезона. Личният връх на Харвей е 9.92 от 2016-а, точно от този шампионат.

Слави Мутафов и Патрис Еге участваха и на 200 м като реализираха надлежно 23.01 (-0.3) и 23.09 (-0.3) за третото и четвъртото място. Българската щафета 4х100 м в състав Слави Мутафов, Николай Тодоров, Патрис Еге и Петър Пеев приключи четвърта с 43.26.

Турският квартет бе най-бърз с 38.68, като през тази година върхът на турците е 38.50, с което те са съществени преденденти за медали на европейското състезание в Берлин през август.

Снимка и текст: atletikabg.com