Ново равенство между Апоел (Беер Шева) и Лех (Познан) -

...

Апоел и Лех пак не успяха да докажат кой е по-добрият

Ново тъждество сред Апоел (Беер Шева) и Лех (Познан) - този път 1:1, подсигурява първото място на Виляреал в група “С ” на Лигата на конференциите. Израелският и полският тим пък най-вероятно ще се борят за втората позиция, до момента в който на дъното е Аустрия (Виена) със единствено 1 точка.

Томер Хемед вкара за Апоел от дузпа още в 9-ата минута, след което гостите се разиграха и направиха доста мощна първа част. Минута преди нейния край Филип Симчак изравни.

През второто полувреме самодейността към този момент беше у домакините, само че до нови голове не се стигна. Така, сходно на мача в Полша седмица по-рано (0:0), се стигна до реми.

Само първият в крайното класиране отива непосредствено на 1/8-финалите, а вторият ще би трябвало да мине през плейофен кръг, отговарящ на 1/16-финал. Останалите два тима отпадат.