Новият-стар шампион на Украйна Шактьор (Донецк) победи големия си враг

...

Шахтьор излъга Динамо в трилър с пет гола

Новият-стар първенец на Украйна Шактьор (Донецк) победи огромния си зложелател Динамо (Киев) с 3:2 като посетител в конфликта от 29-ия кръг на шампионския плейоф. " Миньорите ", които от дълго време си подсигуряваха 4-ата поредна и общо 13-а купа, измъкнаха трите точки в същински трилър.

Шахтьор взе преднина от два гола през първото полувреме след точни изстрели на Тарас Степаненко в 31-ата и Йевхен Коноплянка в 39-ата минута.

Бенджамин Вербич в 51-ата и Карлос де Пеня в 67-ата минута обаче върнаха киевчани в мача, правейки резултата 2:2.

В 72-ата минута обаче Шахтьор още веднъж поведе посредством Алан Патрик за 2:3 и този резултат се резервира до края на срещата.

В края на дуела Динамо приключи с 10 души на терена, откакто Йосип Пиварич получи пряк червен картон.

С тази победа Шахтьор към този момент води с 20 точки пред Динамо, като има 75 точки в актива си, до момента в който киевчани са с 55. Трети е Заря (Луганск) с 53 точки.