Новият-стар шампион Байерн (Мюнхен) нямаше никакви проблеми с Фрайбург и

...

Байерн Мюнхен удари Фрайбург, Левандовски с два гола

Новият-стар първенец Байерн (Мюнхен) нямаше никакви проблеми с Фрайбург и се наложи с 3:1 в може би последното си домакинство за сезона. Това е победа №25 за отбора на Ханзи Флик, като кръг преди края разликата с втория Борусия (Дортмунд) остава 10 точки. Баварците заложиха на някои от запасите си, само че два гола на Роберт Левандовски и един на Йошуа Кимих още преди почивката им подсигуряваха триумфа. С тези си попадения Лева към този момент има 33 през сезона в Бундеслигата, подобрявайки върха на Пиер-Емерик Обамеянг от най-вече голове, маркирани от чужденец в границите на един сезон в елита - 31.

Поражението за Фрайбург се оказа съдбовно за амбиците на отбора да играе в Лига Европа, тъй като по същото време Хофенхайм и Волфсбург завоюваха своите дуели и взеха последните две визи за шампионата.

Йошуа Кимих се разписа след 15 минути, а девет по-късно прецизен беше и Роберт Левандовски. В 33-ата Лукас Хьолер върна Фрайбург в срещата, само че в 37-ата Лева отново вкара - за 3:1.
Източник: fakti.bg