Новият нападател на Барселона Роберт Левандовски откри сметката си за

...

Левандовски откри сметката си за Барселона при победа над Реал Сосиедад

Новият нападател на Барселона Роберт Левандовски откри сметката си за каталунците при успеха над Реал Сосиедад с 4:1 като в мач от втория кръг на Ла Лига. Двубоят в Сан Себастиан стартира стремително и полският национал откри резултата след едвам 43 секунди игра, само че домакините дадоха отговор бързо и изравниха в шестата минута с гол на нападателя Александър Исак.

Тимът на Шави трябваше да изчака много, с цел да излезе още веднъж напред, само че съумя да го стори в 66-та минута посредством Усман Дембеле. В идващите минути Левандовски се разписа още веднъж, а Ансу Фати оформи крайното 4:1.

По този метод Барселона записа първа победа от началото на сезона и се изкачи до пето място в класирането с четири точки, до момента в който Реал Сосиедад е на 10-та позиция с точка по-малко.