Новият мениджър на Стоук Пол Ламбърт записа първа победа и

...

Пол Ламбърт веднага успя да вдигне Стоук

Новият управител на Стоук Пол Ламбърт записа първа победа и отборът му излезе от зоната на изпадащите. " Грънчарите " завоюваха с 2:0 семейството си на Хъдърсфийлд след голове през второто полувреме. Джо Алън откри резултата в 53-ата минута, а Маме Диуф подсигури трите точки в 69-ата.

Ламбърт наследи Марк Хюз в понеделник и незабавно изясни, че проблемите са в отбрана. Стоук е позволил 50 гола във Висшата лига от началото на сезона, само че през днешния ден резервира мрежата си суха и след четири следващи загуби почитателите на отбора можеха да си отдъхнат.

В началото на второто полувреме Джо Алън се възползва от подаване на Чупо-Мотинг и означи доста значим гол. Диуф успокои домакините с второ попадение, откакто направи двойно с Шердан Шакири, който изигра доста мощен мач.

Goal delight for @MameDiouf99

88' (2-0) #SCFC pic.twitter.com/vnSKXPKm33
— Stoke City FC (@stokecity) 20 January 2018
Хъдърсфийлд към този момент шести следващ мач в шампионата не може да завоюва и макар че се намира на 14-то място, е единствено на три точки над зоната на изпадащите.

СТОУК - ХЪДЪРСФИЙЛД 2:0
1:0 - Алън (53)
2:0 - Диуф (69)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

КЛАСИРАНЕ Премиър лийг 24 кръг, събота 20 януари  Стоук Сити 2:0краен резулат  Хъдърсфийлд