Нови успехи в Западната група на Висшата лига постигнаха отборите

...

Етрополе и Миньор с нови успехи в Западната група на Висшата лига

Нови триумфи в Западната група на Висшата лига реализираха тимовете на Етрополе и Миньор (Перник) . Двата отбора победиха надлежно Звездец (Горна Малина) и ВК Софийски университет, като дадоха единствено по гейм на противниците си.

Етрополци надвиха над Звездец (Горна Малина) при резултат 3:1 (25:19, 25:16, 23:25, 25:17) . Волейболистите на Васил Василев преобладаваха напълно в първата част, като не разрешиха на противника да ги преодолее макар опитите му.

Във втория гейм функциите се размениха няколко пъти първоначално, само че по-късно " червено-черните " имаха цялостно преимущество и усилиха задатъка си. Третата част стартира мощно за Звездец и пасивът бе понижен.

Решителният четвърти гейм протече под диктовката на етрополци, които записаха нови три точки и застанаха на втората позиция в таблицата с 12 точки.

Миньор (Перник) се наложи над СУ с 3:1 (25:27, 25:16, 25:16, 25:20) като посетител в мач от пети кръг.

Перничани започнаха мощно, след което позволиха столичния отбор да обърне и да вкара конспирация. Играта продължи точка за точка, след това волейболистите на Десислава Величкова поеха самодейността. След три геймбола софийският клуб поведе в резултата.

В идващите три елементи състезателите, водени от Асен Асенов, съвсем не срещнаха проблеми и се поздравиха с четвъртата си победа.

Най-резултатен за СУ беше диагоналът Кристиян Дамянов със своите 16 точки, 14 добави Тони Павлов, а с 10 се разписа Радослав Сматракалев (4 блокади).

Миньор е трети в таблицата с 12 точки (4 победи, 1 загуба), СУ е на четвърто място с 9 точки (3 победи, 2 загуби).

Само след броени дни стартира първият кръг на шампионата за Купата на България. В него столичани се изправят против Звездец (Горна Малина), а Миньор излиза против Люлин. Мачовете са на 1 и 2 декевмри (вторник и сряда).