Новата звезда на македонския футбол Елиф Елмас се превърна в

Новата звезда на македонския футбол Елиф Елмас се превърна в ...

Младок от Наполи носи победа на Северна Македония.

Новата звезда на македонския футбол Елиф Елмас се превърна в герой при победата над Словения с 2:1. Мачът беше от 7-ия кръг в група “G” на евроквалификациите. 20-годишният офанзивен халф, който от този сезон носи екипа на Наполи, вкара и двата гола за успеха на домакините и ги остави в битката за второто място. Съставът на Игор Ангеловски има 11 точки, колкото и словенците. Начело в групата е Полша с 16 точки, а Австрия има 13 пункта.

През март двата тима завършиха 1:1 в Любляна. Македонците загубиха предишните си две домакинства на “Тоше Проески” в Скопие, но днес изиграха много силен мач и заслужено стигнаха до победата. След нулево първо полувреме те откриха резултата в 50-ата минута, когато ветеранът Горан Пандев подаде на Елмас и той преодоля Ян Облак. В 68-ата отново Елмас беше точен, а Словения успя само да върне един гол благодарение на Йосип Иличич, който се разписа от дузпа.

За словенците титуляр беше бившият футболист на Лудогорец Роман Безяк. Отборът беше в серия от три победи в квалификациите, но днешното поражение значително намали шансовете му за класиране на еврофиналите.

Словения има само една победа като гост в официален мач от 2016 година насам. В неделя тимът посреща Австрия в решителна битка, която може да го остави в играта за второто място. Северна Македония пък гостува на водача в групата Полша. МИНУТА ПО МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМА ЕВРО 2020 7 кръг, четвъртък 10 октомври Северна Македония 2:1краен резулат Словения