Новакът във Втора лига "Кариана" (Ерден) допусна минимална домакинска загуба

...

Кариана/Ерден/ приключи участието си в турнира за Купата /снимки/

Новакът във Втора лига "Кариана " (Ерден) позволи минимална домакинска загуба с 0:1 от "Септември " (София) в 1/16 крайна среща от шампионата за Купата на България. През първото полувреме имаше единствено две рискови обстановки и двете пред вратата на карианци. Най-напред в 19-та мин. Мирослав Будинов чукна топката с глава към Владимир Николов, който се озова очи в очи с вратаря Стамен Бояджиев, само че стражът на домакините излезе прозорливо и избави. Малко по-късно шут на Георги Русев се отби от външната страна лявата греда.
След почивката столичани упражниха напън и разумно стигнаха до гол. В 77-та мин. Будинов стреля към вратата от границата на наказателното поле, топката рикошира в тялото на бранител и спря в мрежата. Пет минути преди края на мача гостите пропуснаха да удвоят преднината си. Тогава резервата Здравко Димитров напредна от ляво и излезе самичък против вратаря, само че би около лявата греда.

"Кариана " – "Септември " (София) 0:1

"Кариана ": Стамен Бояджиев, Ангел Цолов-кап., Деян Иванов, Георги Илиев, Стоян Предев, Владимир Мичев, Янислав Иванов (80-Николай Дичев), Лионел Матадос (70-Цветко Иванов), Ивелин Илиев (81-Ангел Русев), Ангел Бастунов, Кристиян Димитров. Треньор: Веселин Великов.
"Септември ": Янко Георгиев-кап., Георги Стоичков, Георги Русев (70-Октай Хамдиев), Иван Тилев (74-Димитър Костадинов), Матису Аласан-Меба Диаби, Меледже Джеджан Омнебес, Мирослав Будинов, Серхио Веласкез, Фабиано Алаеш, Владимир Николов (55-Здравко Димитров), Слави Костов. Треньор: Николай Митов.
Голмайстор: Мирослав Будинов (77).
Главен арбитър: Димитър Буров.
Асистенти: Петър Рангелов, Асен Крумов.
Стадион: „ Кариана”-150 фенове.
Източник: bulnews.bg