Новакът във волейболната Суперлига на България Дунав (Русе) измъчи сериозно

...

Дунав изпусна два мачбола и измъчи сериозно вицешампиона Монтана в Русе

Новакът във волейболната Суперлига на България Дунав (Русе) изтеза съществено вицешампиона Монтна в мача си от 10-ия кръг, само че позволи загуба с 2:3 (25:22, 17:25, 20:25, 25:21, 16:18).

Дунав поведе в резултата с 1:0 гейма, а след това съумя да изравни до 2:2 гейма и вкара дуела в тайбрек. В него възпитаниците на Даниел Пеев поведоха и съумяха да пернат и с 13:10. Русенци освен, че изравниха при 13:13, само че и стигнаха до мачбол при 14:13- Монтана изравни при 14:14, само че възпитаниците на Петър Шопов стигнаха до втори мачбол. Гостите още веднъж изравниха и в последна сметка стигнаха до триумфа в тейбрека с 18:16 и в мач с 3:2 гейма.

Успехът бе 6-и за Монтана от началото на сезона и с актив от 15 точки вицешампионите заемат 5-о място във краткотрайното класиране.
Дунав позволи 7-а загуба и с 10 точки е на 9-а позиция.