Новакът в турското първенство Хатайспор започва сезона повече от впечатляващо.

...

Отборът на Страхил Попов поднесе втора поредна изненада

Новакът в турското състезание Хатайспор стартира сезона повече от впечатляващо. В първия кръг тимът на Страхил Попов победи първенеца Истанбул Башакшехир, а през днешния ден стигна до нулево тъждество като посетител на гранда Фенербахче.

Българският национал беше титуляр и игра цялостен мач за Хатайспор. Неговият отбор приключи дуела с 9 души, откакто в последните 20 минути червени картони получиха Рубен Рибейро и Исак Сакей. Въпреки надмощието на " фенерите ", те по този начин и не можаха да стигнат до гол.

Най-добрите положения за домакините се откриха пред Енер Валенсия, само че колумбиецът ги пропусна. След почивката в игра за Фенербахче се появиха новите попълнения Хосе Соса, Синан Гюмюш, Филип Новак и Хакан Яндаш, само че резултатът остана неизменен.

Начело след втория кръг с цялостен актив от 6 точки са Галатасарай и Аланияспор, а Хатайспор и Фенербахче имат по 4 точки и са в средата на класирането. На дъното с по две загуби са Чайкур Ризеспор и Истанбул Башакшехир.

Сюпер лиг 2 кръг, понеделник 21 септември  Фенербахче 0:0краен резулат  Hatayspor