Новакът в Северозападната трета лига - ОФК "Локомотив" (Мездра), стартира

...

Локомотив/Мездра/ започна със загуба в Северозападната трета лига

Новакът в Северозападната трета лига - ОФК "Локомотив " (Мездра), започва със загуба като посетител на "Вихър " (Славяново). „ Железничарите " изгубиха с 1:2, само че оставиха положителни усещания с играта си.
Първото полувреме стартира с непредвиден за домакините напън на гостите и още в 3-та минута Валдемар Стоянов изпусна 100% състояние. Малко по-късно, в 10-та мин., последва нова офанзива на „ железничарите ", при която Рангелов нацели страничната греда на вратата на домакините. Играчите на "Вихър " очевидно бяха сащисани от напористата игра на мездренчани и пуснаха в ход грубите влизания. При едно от тях Момчил Божилов бе подкосен доста жестоко и бе сменен наложително. В края на полувремето домакините насочиха мощен удар към вратата на Цветковски, само че той с опитност резервира вратата си суха. Така първите 45 минути приключиха без маркиран гол.
Втората част стартира с ранен гол за домакините след нелепа неточност в отбрана на „ железничарите ". Това бе и първото състояние за "Вихър " от началото на мача. Въпреки гола, мездренчани продължиха да търсят равнене, само че вместо това, още веднъж след неточност, позволиха второ попадение. Едва в последната минута на дуела опитният Илия Илиев понижи разликата след майсторско осъществяване на директен свободен удар. Въпреки заryбата, наставникът на „ червено-черните " Иван Георгиев -Саки съобщи, че тимът е стоял доста добре на терена, момчетата са се раздали до последно, само че единствено малшансът е попречил да завоюват трите точки.
Локомотивци играха в следния състае: Веселин Цветковски, Камен Каменов, Ивайло Желязков, Явор Янков, Мирослав Божилов, Момчил Манчев (Марио Иванов), Илия Илиев, Кирил Кръстев, Румен Рангелов (Д. Димитров), Брайан Стоянов, Алекзандър Петров, Валдемар Стоянов, Иван Велчев (Тихомир Найденов-Бизнеса).
Голмайстори: 1:0 Генков (49), 2:0 Систов (74), 2:1 Илиев (90)
Гл. арбитър: Петър Кузев, с асистенти - Даниел Ников и Никифор Велков от Габрово.
Източник: bulnews.bg