Новакът в efbet Лига Арда победи с 2:0 Витоша (Бистрица) в

...

Арда надви Витоша под дъжда

Новакът в efbet Лига Арда победи с 2:0 Витоша (Бистрица) в първи мач от 17-ия кръг на елитната ни лига. Тимът от Кърджали съумя да се възползва от дребното обстановки на тежкия терен на стадион “Локомотив ” в Пловдив. Срещата се игра под непрекъснат дъжд, което затрудни оптимално двата отбора. Все отново символичните домакини съумяха да се доберат до триумфа с две попадения на Раодслав Василев. Нападателят се разписа по един път във всяко полувреме. Резултатът бе открит от домакините в 23-ата минута. Тогава при едно центриране от корнер на Иван Коконов Радослав Василев засече топката с глава във вратата на Християн Василиев. В началото на втората част преднината на Арда към този момент беше два гола. Александър Георгиев бе изведен зад отбраната и откакто видя нахлуващия Василев, му подаде на празна врата. Нападателят нямаше по какъв начин да сбърка - 2:0. Победата изведе Арда на пето място в класирането с 25 т, а Витоша е на последната позиция с 4.
Източник: standartnews.com