Новакът Лас Палмас и Майорка завършиха 1:1 в първия кръг

...

Островното дерби между Лас Палмас и Майорка не видя победител

Новакът Лас Палмас и Майорка приключиха 1:1 в първия кръг на испанската Ла Лига.

Джонатан Виера изведе домакините напред в резултата след половин час игра от дузпа, а Ведат Мурики изпусна 11-метров углавен удар за Майорка в края на първата част.

Гостите въпреки всичко съумяха да стигнат до равенството. Това стана в 70-ата минута, когато прецизен бе Антонио Райло с глава след асистенция от корнер на новото попълнение от Еспаньол Серхи Дардер.

Мурики остана огромният дебитор на Майорка, като в четвъртата минута на добавеното време се извиси с глава над всички, само че ударът му мина около десния дирек на вратата на домакините.

Във втория кръг след седмица Лас Палмас ще гостува на Валенсия, до момента в който Майорка ще одобри вкъщи отбора на Виляреал.