Новакът Дреновец обърна Вихър (Славяново) Новакът в Северозападната Трета лига

...

Новак започна ударно на Северозапад - всички резултати от I кръг

Новакът Дреновец обърна Вихър (Славяново) Новакът в Северозападната Трета лига – Дреновец от едноименното видинско село победи с 2:0 гостуващия му Вихър (Славяново) в мач от първия кръг на шампионата. Герой за домакините стана някогашния футболист на Ботев /Враца/ и Бдин /Видин/ - Цветан Цветанов, който осъществя и двете попадения на своя отбор.

Получи се извънредно оспорвана борба за всяка педя терен, като головите положения бяха малко. В 35-ата минута Цветан Цветанов се измъкна самичък против вратаря на гостите Светлин Линев и го трансферира – 1:0. В 42-ата минута вихърци изравниха, само че рефера не зачете попадението, отсъждайки засада. Четвърт час след почивката Деян Захариев направи сполучлив пробив по фланга и подаде топката на точката за осъществяване на дузпа, където Цветанов я заби в мрежата на гостите – 2:0.

Академик (Свищов) - Ком (Берковица) 5:0