Новак Джокович загуби първи сет на тазгодишния Уимбълдън, но продължава

...

Джокович загуби сет, но се класира за 1/8-финалите на Уимбълдън

Новак Джокович загуби първи сет на тазгодишния Уимбълдън, само че продължава сполучливо отбраната на купата си от 2018, откакто надигра Хуберт Хуркач след 7-5, 6-7 (5), 6-1, 6-4 след три часа игра.

Двубоят стартира равностойно, като младият поляк се държеше чудесно в разиграванията от дъното на корта против международния номер 1. Класата на сърбина въпреки всичко си сподели думата в 11-ия гейм, в който той направи съдбоносен пробив и завоюва откриващата част. Във втората Хуркач продължи да играе със самочувствие, като се стигна до тайбрек, в който полякът изненада четирикратния първенец в конкуренцията и възвърне равенството.

Това, сякаш, изцеди високия Хуркач, който загуби за негативно време третата част след два пробива, а в четвъртия реализира ранен подобен в третия гейм, с цел да си подсигурява за 12-ти път място на осминафиналите на Ол Ингланд Клъб. Така той се изравни на третото място във безконечната класация по този индикатор с някогашния първенец на Уимбълдън и негов треньор Борис Бекер. Джокович надигра още веднъж Хуркач, откакто двамата играха напълно неотдавна на Ролан Гарос, където сърбинът завоюва изрично в три сета.

В спор за място на четвъртфиналите Джокера чака спечелилия от последния мач от програмата при мъжете сред Феликс Оже-Алиасим и Юго Умбер. По-рано миналогодишният финалист в конкуренцията Кевин Андерсън отпадна след загуба в три сета от Гуидо Пея, а испанският деец Фернандо Вердаско спря Томас Фабиано от Италия също в три елементи. Пея се изправя против Раонич, а Вердаско чака спечелилия от Данийл Медведев и Давид Гофен. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg