Новак Джокович взе два бързи сета срещу Люка Пуй във

...

Новак Джокович взе два бързи сета на полуфинала срещу Люка Пуй

Новак Джокович взе два бързи сета против Люка Пуй във втория полуфинален мач на Australian Open 2019. Резултатът досега е 6-0, 6-2.
 Саманта Стосър и Джън Шуей завоюваха дамските двойки на Australian Open 2019

Двете детронираха миналогодишните шампионки Тимеа Бабош и Кристина Младенович

Сърбинът завоюва първата част единствено за 23 минути. Ноле не даде гейм на своя противник и загуби единствено 12 точки.
 Снимка 402486
Източник:

Втората част беше релативно по равностойна. Пуй съумя да вземе първото си подаване, само че беше продънен на 30 при второто. Джокович сервираше безупречно и в четирите гейма, когато подаваше загуби единствено 3 точки.

Сърбинът стигна до сетбол при 5-2 и след неточност на Пуй поведе безапелационно с 2-0 сета. Точките след първите две елементи бяха 56-29.
 Снимка 402488
Източник:

Пуй се опита да бъде равносилен в третия сет. При 1-2 той позволи неточност, когато водеше с 40-30. Ноле се възползва и след страхотни диагонали проби за 3-1.