Новак Джокович се класира за втория кръг на Откритото първенство

Джокович загуби сет, но спечели битката срещу Щруф

Новак Джокович се класира за втория кръг на Откритото състезание на Австралия.

Сръбският ас победи германеца Ян-Ленард Щруф със 7-6(5), 6-2, 2-6, 6-1.
 Снимка 462423
Източник:

Седемкратният първенец стартира решително мача и проби противника си, с цел да поведе с 5-2, само че Щруф заигра доста нападателно и съумя да изравни, след което да стигне до тайбрек. В него Джокович бе по-солидният тенисист и се наложи със 7-5, с цел да поведе в резултата.
 Снимка 462419
Източник:

Във втората част Новак осъществя и двете си благоприятни условия за пробив, с цел да вземе сета с 6-2, само че равнището му съществено спадна в третата част, в която той загуби подаването си общо три пъти.

Джокович обаче отговори изрично в четвъртия сет и взе осем от първите девет точки, с цел да дръпне с 2-0, след което даде единствено един гейм на противника си до края на мача, пристигнал след два часа и 16 минути игра.