Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира в Аделаида. Така

Новак Джокович се класира за полуфиналите на турнира в Аделаида.
Така

Ноле не се затрудни с Шаповалов в Аделаида

Новак Джокович се класира за полуфиналите на шампионата в Аделаида.

Така той си обезпечи конфликт с руснака Даниил Медведев, който по-рано през днешния ден отстрани в два сета сънародника си Карен Хачанов.

На четвъртфиналите Ноле без особени проблеми се оправи с канадеца Денис Шаповалов с 6:3, 6:4 за час и 56 минути игра. Сърбинът трябваше да избави две благоприятни условия за пробив още в първия гейм на мача, както и още една в петия гейм, с цел да осъществя брейк от първата си опция в осмия гейм на първия сет.

Във втория Джокович поведе с 3:1, само че Шаповалов съумя да обърне до 4:3 в своя изгода. Това бе и единственото разпределяне на Джокович в мача, като носителят на 21 трофеи от Големия шлем взе три поредни гейма, а с това и мача.

Джокович и Медведев, които са сложени под номер 1 и номер 3 в схемата на шампионата в Аделаида, имат 12 публични мача между тях, като сърбинът води с 8:4 победи.
 Александър Лазаров ще вземе присъединяване в квалификациите на шампионата по тенис от сериите ATП 250 в Оукланд

При триумф ще се изправи против Федерико Кория (Аржентина) или Лука Ван Аш (Франция)