Новак Джокович се класира за финала на тенис турнира в

...

Джокович е на финал в Дубай след голяма драма

Новак Джокович се класира за финала на тенис шампионата в Дубай. Сръбският тенисист избави три мачбола против Гаел Монфис и го победи с 2:6, 7:6, 6:1. Мачът сред двамата тенисисти продължи повече от два часа и половина. Жокера към момента е непобеден от началото на 2020 година.

През първия сет французинът съумя да пробие на два пъти сервиса на Джокович и затвори удобно частта с 6:2. Във втория сет международният №1 изоставаше с 1:3 гейма, само че съумя да вкара частта в тайбрек. Тогава на Джокович му се наложи да избавя три следващи мачбола. Сърбинът изоставаше с 3:6 и два мини пробива. Той обаче съумя да се измъкне, завоюва тайбрека с 10:8 и изравни резултата в сетовете 1:1.

В третия решителен сет Джокович бе безмилостен и го завоюва изрично с 6:1, пробивайки на три пъти сервиса на Монфис.
Източник: fakti.bg