Новак Джокович се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на

...

Джокера попиля палача на Гришо за 2 часа и 28 минути

Новак Джокович се класира за 1/4-финалите на Откритото състезание на Франция по тенис. Поставеният под номер 20 Джокович реализира лесна победа против Фернандо Вердаско (Испания) 6:3, 6:4, 6:2 за 2 часа и 28 минути. Сърбинът се класира за 12-и път в тази фаза на конкуренцията.

Бившият номер 1 в света Джокович реализира пробив в първия гейм на първия сет и до края не позволи изненада за 6:3.

Вердаско загуби още откриващото си подаване във втората част, само че след това изравни за 3:3. Последва пробив на 0 за Ноле и той затвори този сет на 4.

Третата част започва по еднакъв на втората метод. Вердаско позволи пробив още при първото си подаване. Джокович още един път взе подаването на испанеца и стигна с лекост до 6:2, а с това завоюва и срещата.