Новак Джокович се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис

Новак Джокович се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис ...

Джокович събори дългуча Иснър за 74 минути.

Новак Джокович се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже в Шанхай след победа със 7:5, 6:3 срещу американеца Джон Иснър. Следващият съперник на четирикратния шампион, който преследва 34-а титла на ниво "Мастърс", ще бъде излъчен от двубоя между гръка Стефанос Циципас и поляка Хуберт Хуркач.

Джокович показа превъзходна форма в срещата с американския майстор на сервиса и спечели мача в рамките на 74 минути. Сърбинът изчака търпеливо шанса си за пробив и стигна до такъв в 12-ия гейм на първия сет за крайното 7:5, а във втория започна с успех на собствен сервис и брейк за 2:0. Иснър така и не отговори и Джокович завърши мача с гейм на нула, печелейки 14-ия си пореден сет на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай.

Италианецът Фабио Фонини победи с 6:3, 7:5 руснака Карен Хачанов, за да срещне неговия сънародник Данил Медведев в следващия кръг. Той отстрани канадеца Вашек Поспишил със 7:6(7), 7:5. Швейцарецът Роджър Федерер играе по-късно днес срещу белгиеца Давид Гофен.

Източник: gol.bg